Fotografie z celé oslavy i letecké snímky naleznete v sekci FOTOGALERIE ROK 2020 * ODKAZ

Sekvenční video z celé akce je zde ke stažení * ODKAZ

 ETZ Text DCZ sRGB  EUHinweis DCZ sRGB  logo euregio

 

    Sobota 22. 8. 2020 se pro známou obec Tlumačov u Domažlic nesla ve znamení oslav. Místní Sbor dobrovolných hasičů totiž v tento den slavil obdivuhodných 130 let od založení a nejen pro místní přichystal bohatý program. Zahájení akce bylo plánováno na 15. hodinu a tak se také stalo. Po hromadném srazu na tlumačovské návsi slavnostní ceremoniál pokračoval Mší svatou, kterou před kaplí svatého Vavřince v Tlumačově vykonal páter Przemyslaw Ciupak. Nedílnou součástí slavnosti bylo obdržení pamětních stuh na prapor SDH. První stuhu na zmíněný prapor připnul Bc. Miroslav Kabourek - starosta obce Tlumačov. V pořadí druhou stuhu daroval za Spolek rodáků a přátel Chodska a Pošumaví - Psohlavců v Praze předseda sdružení Dr. Václav Kupilík, MIM. Pamětní stuha byla udělena
za zásluhy o rozvoj vzájemné spolupráce v oblasti chodského folklóru a národopisu při příležitosti 130. výročí založení SDH Tlumačov. Ke stuze byl rovněž předán i pamětní certifikát, který od zástupců Spolku rodáků a přátel Chodska a Pošumaví - Psohlavců v Praze věnovali starostovi SDH Tlumačov Václavu Sladkému předseda sdružení Dr. Václav Kupilík, MIM a Dr. Ing. Rostislav Panoš. Třetí stuhu na prapor zavěsil Miroslav Hlaváč - starosta SDH Tlumačov u Zlína.

   Poté následovalo přemístění celého hasičského průvodu v čele s velitelem Pavlem Vondrašem  k Pomníku padlých, kde čestná stráž položila věnec. Dozněla státní hymna v podání dechové hudby Dupalky a celý průvod se odebral na AMFI Tlumačov, kde nás čekalo slavnostní zahájení, přivítání hostů a předání vyznamenání. Na AMFI zúčastněné programem provázel moderátor Václav Dufek. V průběhu slavnostního zahájení uvítal starosta SDH Tlumačov Václav Sladký všechny sbory dobrovolných hasičů, návštěvníky i vzácné hosty, kterými byli: Ivo Grüner - náměstek hejtmana Plzeňského kraje, brigádní generál Ing. František Pavlas, Bc. Miroslav Kabourek - starosta obce Tlumačov, Josef Černý - starosta KSH Plzeňského kraje, Jan Brei a Tomáš Kohel - náměstkové OSH Domažlice,
Dr. Václav Kupilík, MIM - předseda Sdružení rodáků a přátel Chodska a Pošumaví v Praze, zastupitelé Plzeňského kraje Jan Látka a Jaroslav Šobr, majitel firmy DOTIKO Jaroslav Ticháček, němečtí kamarádi hasiči z Grossaignu a kamarádi hasiči z Tlumačova u Zlína.

A pak už nastalo samotné předání vyznamenání, ze kterých lze jmenovat například medaili sv. Floriána a mnoho dalších ocenění... Tím však den nekončil. Následoval totiž bohatý doprovodný program, obzvláště lidové písně domažlické dechové hudby Dupalky. Nechybělo samozřejmě ani výtečné občerstvení, nealko i alko a atrakce pro děti. A jak se pro správné hasiče sluší a patří, celé oslavy 130 let byly řádně pokropeny vydatným deštěm, který však sobotní slavnost nepokazil.

Zlatým hřebem vydařeného dne byl krásný ohňostroj.

 

 

logo 2020 SDHTlumacov

Zde je naše adresa

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezka
Sbor dobrovolných hasičů Tlumačov
Tlumačov 99, 34401 Domažlice
IČO: 65570448 DIČ: CZ65570448

Kontaktní telefon: +420723874478

Zde nás najdete

Tlumačov - Domažlicko